YERL RETM LOGOSU TANITILDI

YERL RETM LOGOSU TANITILDI

Highslide JS

Ticaret Bakan Ruhsar Pekcan, "Türkiye'de üretilen ürünler için yerli üretim logosu gelitirdik. "Böylece vatandalarmz, etiketlerden, bu ülkede üreten, yatrm yapan, istihdam salayan insanlarmzn ürettikleri ürünlerin ayrmn yapabilecekler. Ürünlerini Türkiye'de üreten yabanc firmalarn ürünleri de yerli kabul edilecek. Onlar da yerli üretim logosu kullanacak" dedi.

Bakanlk'ta gerçekletirilen Yerli Üretim Logosu Tantm Toplants'nda konuan Bakan Pekcan, "Yerli üretimimize sahip çkmak, çocuklarmzn zengin geleceine sahip çkmak demektir. Vatandalarmza bu ülkede üretilmi ürünleri gösterecek yerli üretim logomuzun hepimize hayrl olmasn diliyorum" diye konutu.

DÜNYA PAZARINDA RÜZGAR GB GEÇEN TÜRK ÜRÜNLER

Pekcan, Türkiye'de yatrm yapan, istihdam yaratan, Türkiye ekonomisine inanan, ürünlerini Türkiye'de üreten yabanc firmalarn ürünlerinin de yerli kabul edileceine dikkati çekerek, "Onlarn da Türkiye'de üretilen ürünlerde aln teri vardr. Onlar da yerli üretim logosu kullanacaktr, onlarn da buradaki varlklarn destekliyoruz. Dünya pazarnda rüzgar gibi geçen Türk ürünleri ile insanmzn tüketicimizin gurur duymasn istiyoruz, kalitesiyle onurlanmasn istiyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayz. Çünkü yerli üretim bizim zenginliimiz, mirasmz, gücümüz, çocuklarmzn mutlu geleceidir” deerlendirmesinde bulundu.


Tarih : 20.9.2018
/ 525 kii grntledi.