Bakan Dndar: Enflasyonla Topyekn mcadeleye varz

Bakan Dndar: Enflasyonla Topyekn mcadeleye varz

Highslide JS

Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odas (KTSO) Yönetim Kurulu Bakan Mahmut Dündar basna yapt açklamada “Fiyat istikrar makroekonominin durumunu yanstan en önemli göstergelerden biridir. “dedi.

Bakan Mahmut Dündar KTSO genel sekreteri Ahmet Aslan ile beraber esnaf ziyaret ederek afi datt ve konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odas (KTSO) Yönetim Kurulu Bakan Mahmut Dündar ziyaret sonras basn açklamas yaparak unlar söyledi:

“Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrar konusunda da çarpc bir iyileme elde etmi, enflasyonun tek haneli seviyelere dümesi salanmtr. Son dönemde döviz kurlarnda yaanan olaand hareketlerin de etkisiyle enflasyon oran yeniden çift haneler çkmtr. Artan enflasyon hem alm gücü düen vatandalarmz, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarmz olumsuz etkilemektedir. Tüm bu skntlar amak için, Hazine ve Maliye Bakanlmz tarafndan hazrlanan ve Bakanmz Sayn Berat Albayrak’n liderliinde balatlan Enflasyonla Mücadele Programn son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek bana kamu, ne de tek bana özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.”

Enflasyonla mücadele ayn zamanda isizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadele olduunu kaydeden Dündar, unlar söyledi:

“Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duru sergileyerek, elini tan altna koymaktadr. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduu gibi bu konuda da ülke çapnda ortak bir dayanma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarmz ve Borsalarmz Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarmzn en geni ekilde katlm için çalma balatmaktadr. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandalarmza kadar, tüm Türkiye olarak ayn hedefe kenetlenmeliyiz.”

“Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacamza eminiz.” Diyen Bakan Dündar açklamasn öyle tamamlad:

“Hem firmalarmzn hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geni ekilde katlacaklarna inancmz tamdr. Biz de, Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odas olarak siz deerli basn mensuplarmz kanalyla, tüm Oda üyelerimizin desteini ve bu kampanyaya katlmlarn rica ediyor ve bekliyoruz. nanyorum ki, Mardin Kzltepe olarak gereken fedakârl gösterip, ülkemiz ve milletimiz için balatlan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacaz. Kamu ve özel sektör arasndaki bu güçlü koordinasyon ve istiareyle, içinden geçtiimiz bu zorlu süreci de geride brakacaz. “


Tarih : 17.10.2018
/ 391 kii grntledi.