MARDN ODALARI/BORSALARI NVERSTE RENCLERNE ARATIRMA VE NCELEME PROGRAMLARI DZENLYOR

MARDN ODALARI/BORSALARI NVERSTE RENCLERNE ARATIRMA VE NCELEME PROGRAMLARI DZENLYOR

MARDN ODALARI/BORSALARI ÜNVERSTE ÖRENCLERNE

ARATIRMA VE NCELEME PROGRAMLARI DÜZENLYOR

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikalar Vakf (TEPAV) tarafndan 2014 ylndan itibaren yürütülen “81 le 81 Akademik Danman Projesi”, Mardin’de yeni ibirlikleriyle sürdürülüyor. Bu kapsamda, Mardin li ve lçeleri Odalar/Borsalar Müterek Toplantlarnda aldklar kararlardan bir dierini uygulamaya geçiriyor.

 

Odalar/Borsalar, Üniversite-Sanayi/Hizmet birliinin bir versiyonu olarak Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ktisat Bölümü örencilerine yaz döneminde “Aratrma ve nceleme Program” düzenliyor. Geçtiimiz yllarda balatlan programa bu sene de devam ediliyor.

 

Kzltepe Ticaret Borsas, Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odas, Mardin Ticaret ve Sanayi Odas, Nusaybin Ticaret Borsas ve Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odas’nn düzenledii program kapsamnda kabul edilen örenciler, yaz dönemlerini mezuniyet sonras i hayatnda kendilerine fayda salayacak faaliyetlerle deerlendirmi olmaktadrlar.

 

Bu çerçevede örenciler, Odalarn/Borsalarn ileyii hakknda bilgi edinmekte ve kurumlarn bilgilerinden-tecrübelerinden istifade etmektedirler. Böylece i hayatna da bir nevi hazrlk yapm olmaktadrlar.

 

Program organize eden TOBB/TEPAV ve Mardin li ve lçeleri Oda/Borsa Akademik Danman ve Mardin Artuklu Üniversitesi ktisat Bölümü Öretim Üyesi Dr. Mehmet Behzat Ekinci, Üniversite örencilerini, henüz i hayatna atlmadan bu tür inceleme-aratrma programlarna ve benzeri staj faaliyetlerine yönlendirdiklerini ve eitimleri boyunca edindikleri teorik bilgileri pratikle buluturma imkân salamaya çaltklarn dile getirdi. Ekinci, Odalarn/Borsalarn bu çerçevede büyük bir boluu doldurduklarn ve bu tür programlarn kurum says artrlarak sürdürülmesi gerektiini ifade etti. Oda/Borsa yetkilileri de Üniversite-Sanayi/Hizmet birliine büyük önem verdiklerini ve bu tür programlar daha geni kapsaml devam ettirme niyetinde olduklarn dile getirdiler.

 


Tarih : 6.6.2017 / Yer : KTSO BNASI
Hit : 1152