ODAMIZ TOPLANTI SALONUNDA FAKLTE YAPIMI LE LGL TOPLANTI YAPILDI

ODAMIZ TOPLANTI SALONUNDA FAKLTE YAPIMI LE LGL TOPLANTI YAPILDI

Highslide JS

Kzltepe’ye fakülte ve yüksek okul yaplmas için yaplacak çalmalar deerlendirmek amacyla Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odasnda toplant düzenlendi.

Kzltepe Yüksek Okul ve Fakülte Yaptrma ve Yaatma Dernei üyeleri daha önce Kaymakam Erdoan Turan Ermi’i ziyaret ederek destek talebinde bulunmu. Ermi ilçeye fakülte ve yüksek okullar açlmas için yaplacak çalmalarda her türlü destei vermeye hazr olduunu söyleyerek “Görev yaptm süre içinde Kzltepe’ye Fakülte kuramazsak ben kendimi baarl bir Kaymakam olarak görmeyeceim” diyerek konuya arlk vereceinin altn çizmiti. Bu ziyaretin ardndan oda bakanlarnn organizasyonunda bir toplant ile durum deerlendirmesi yapld.
 
Eitimdeki iyiletirmenin salanmas gerektiini belirterek derslik bana düen örenci saysnn 60 civarnda olduunu söyleyen Kzltepe kaymakam Erdoan Turan Ermi, Konuyla ilgili yapt açklamada “ Kzltepe 250 bin nüfusa sahip bir ilçe ama bir yüksekokulumuz bir fakültemiz yok. Geçen Sayn çileri bakanmzda bunun müjdesini verdiler lçede bir spor lisesi planlamaya alnm inallah bu beden eitimi ve spor yüksek okulunun ilk adm olacak. Birde ziraat fakültesi talebimiz var. Kzltepe Konya’da sonra Türkiye’nin en önemli Hububat merkezidir. Ziraat Fakültesinin yaplmas ve GAP suyunun da 2014 sonunda gelecei düünüldüünde modern tarm tekniklerin uygulanmas konusunda önem arz eden bir konudur. Burada bir ziraat Fakültesinin olmas tarmsal verimlilii de artracaktr.  nallah yaknda yaplacak lise kampusu ile bu say düüreceiz. Tabi orta öretim düzeyinde bina yaplmas Kzltepe’nin tam olarak ihtiyacn karlamayacaktr. Yüksek okul ve acilen fakülte ihtiyac var. Bu konuda ilçede bir iki toplant daha oldu. Bu gün oda bakanlar tek bir azdan bizleri bir araya getirdi bu toplant ile Kzltepe’nin ihtiyaçlarn kamuoyunda dile getirmek bizde kendilerini destekleyeceklerimizi söyledik. limizde valimiz ve rektörümüzle de paylaacaz. Yüksek öretim kurumlar bakanlarn ziyaret edeceiz Milletvekillerimizin sayn bakanmzn desteini acilen Kzltepe’de fakülte ve yüksekokul açlmasn salamak en büyük temennimizdir.” eklinde konutu.

Ticaret ve Sanayi Odas Bakan Mahmut Dündar da yapt açklamada “ ilçenin  sorunlar için bir araya geldik. Odalar ve sivil toplum kurulular olarak beraber bu ii balattk ve devam edeceiz. lçemizin eksikliklerini burada gündeme getirerek ilçeye nasl fayl olabiliriz eklinde konuacaz." dedi.


Tarih : 26.11.2013
/ 2111 kii grntledi.