MARDN VALLNDE STHDAM SEFERBERL TOPLANTISI

MARDN VALLNDE STHDAM SEFERBERL TOPLANTISI

Highslide JS

Milli stihdam Seferberlii Deerlendirme Toplants Valilik Toplant Salonu’nda yapld. Mardin Valisi ve Büyükehir Belediye Bakan Vekili Mustafa Yaman'n bakanlnda gerçekletirilen toplantya, SGK l Müdürü Abdulkerim ahin , Aile ve Sosyal Politikalar l Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk , DKA Genel Sekreteri Ylmaz Altnda ve Kzltepe Ticaret ve Sanayi OdasYönetim Kurulu Bakanmz Mahmut DÜNDAR katld.

Mardin  l ilçe Oda borsalar Bakanlarnn yan Sra,kur, SGK ve STK'larn ve Mardin  i Adamlarnn katlm salad toplant Mardin Valiliinin  ev sahipliin de gerçekletirildi.

 

Toplantya ilikin Baz Açklamalar u ekilde,

 

stihdam Seferberlii 2019 kapsamnda i dünyamza, giriimcilerimize 8 farkl tevik sunuluyor ve bunlar pek çou tarihi destekler eklinde.
Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüüm ikisinden bahsedeceim.
Birincisi; nisan ay sonuna kadar salayacanz her ilave istihdamn tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karlyor. Bu 3 ay boyunca iverenin maliyeti sfr.
2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karlam olacak. veren cebinden sfr maliyetle yeni bir isiz kardeimizi ie alm olacak.
Devamndaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylk 1.113 TL’yi devletimiz karlayacak. Biz iverenler olarak sadece çaltrdmz kardeimize ücretini ödeyeceiz.
alnacak kii kadn, genç ve engelli ise 9 aylk süre 15 aya kadar uzam olacak.
Yine imalat sanayi ve biliim sektöründe aylk 1.113 TL olan prim ve vergi teviki 2.712 TL olarak verilecek.
Buradan i dünyasna çarda bulunuyorum. Gelin bu tarihi tevikten yararlann. Böyle bir teviki hayata geçirdii için hükümetimize çok teekkür ediyoruz ”denildi.
 
Toplantda Mardin Valisi   Büyükehir Belediye Bakan Vekili Mustafa Yaman'n   hazr bulunduu toplant da stihdama yönelik projeler ve devlet destei ile yaplacak olan tevikler hakknda katlmclar  bilgilendirildi.


Tarih : 15.3.2019
/ 566 kii grntledi.