KIZILTEPE TSO 75.GENEL KURULDA.

KIZILTEPE TSO 75.GENEL KURULDA.

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’n da katlmyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda gerçekletirildi.

Yönetim Kurulu Bakanmz Sn:Mahmut DÜNDAR;n katlm salad Genel Kurul da,

TOBB 75. Genel Kurulu’nda bir konuma yapan TOBB Bakanmz Rifat Hisarcklolu, ‘birliimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasna vurgu yaparak, i dünyasnn önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasn istediini söyledi. Hisarcklolu, “Sayn Cumhurbakanmzn icrac ve reformcu i yapma tarzyla ekonomide yeniden atlma geçeceimize inanyoruz. Hiçbir engel, aamayacamz kadar büyük, hiçbir duvar ykamayacamz kadar güçlü deil. Gün, elbirliiyle ayaa kalkp koma günü” ifadesini kulland. 

Yaklak 1 senedir genel ve mahalli seçimlerle devam eden seçim sürecinin geride kaldn hatrlatan TOBB Bakan, “Önümüzde 4 yllk seçimsiz bir dönem var. Bu frsat iyi deerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. stikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün” dedi. 

Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’dan çiftçiye müjde:

Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan yapt konumada, çiftçiye müjde vererek, hububat alm fiyatlarn açklad. Erdoan ton bana bin 50 liradan alnan ekmeklik buday fiyatnn bu yl yüzde 29 artla bin 350 lira olduunu söyledi.

Kaliteli budayn yüzde 4 primle ton bana bin 400 lirann üzerinden alnacan söyleyen Cumhurbakan Erdoan, “Arpa yüzde 33 artla bin 100 liradan alnacak. Buday tarm için 200 lira destek ödemesi yaplacak.” ifadelerini kulland.

Ülkemizin geleceine ilikin her konuda, i dünyamzla istiare etmeye özel önem verdiini Sayn Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan, Ekonomi bata olmak üzere Türkiye’nin geleceine ilikin her konuda i dünyasyla istiare etmeye özel önem verdiklerini, aldklar tüm kararlarn, ortak akln, ortak ihtiyaçlarn ve ortak vicdann ürünü olmas için gayret gösterdiklerini ifade eden Cumhurbakan Erdoan, her frsatta i dünyasnn çat kurulularnn genel kurullarna, ekonomi ûralarna, ödül törenlerine ve dier etkinliklerine katlmaya özen gösterdiini kaydetti.

“Ülkemizin 81 ehrinde faaliyet gösteren 365 oda ve borsamz büyük ve güçlü Türkiye davamzn ete kemie büründürülmesinde lokomotif görevi ifa etti” diyen Cumhurbakan Erdoan, öyle devam etti: “Oda ve borsalarmz kendilerini çan yeniliklerine uydurarak, dijitallemeyi hzlandrarak, hem verdikleri hizmetlerin kalitesini yükselttiler, hem de daha derinlemesine analizler yapma imkânna kavutular.”

“Türk mal ibaresi artk dünyann dört bir yannda kalitenin sembolü hâline gelmise, bu baarnn altnda sizlerin imzas vardr” eklinde konuan Cumhurbakan Erdoan, Türkiye’nin ulat iftihar verici seviyede birer Alperen ruhuyla dünyada ayak brakmayan giriimcilerin büyük emei ve katks bulunduunu bildirdi.

Konumann ardndan Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan, TOBB Bakanmz M. Rifat Hisarcklolu ile TOBB tarafndan 8 kategoride düzenlenen proje yarmasnda birinci olan Oda/Borsa yöneticilerine ödülleri verildi.


Tarih : 2.5.2019
/ 482 kii grntledi.