YKSEKOVA BLGE STARE TOPLANTISI GEREKLETRLD.

YKSEKOVA BLGE STARE TOPLANTISI GEREKLETRLD.

Highslide JS

Yönetim Kurulu Bakanmz Sn:Mahmut DÜNDAR n katlm salad toplantya ilikin bildiri,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) Bakan M. Rifat Hisarcklolu ve Ticaret Bakan Ruhsar Pekcan Hakkari Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odas’nn ev sahipliinde düzenlenen ekonomi ve ticaret konulu ekonomi toplantsnda lçe i dünyasnn sorunlarn ve çözüm önerilerini dinledi.​

TOBB Bakan Hisarcklolu, burada yapt deerlendirmede “Hakkari’yi ve Yüksekova’y zenginletirmek istiyorsak ticaretin önünü açmalyz” dedi. TOBB olarak bölgeye her zaman büyük önem ve destek verdiklerini belirten Hisarcklolu, ticaret, turizm ve tarm olarak tanmlad 3T formülü üzerinde durdu. Zenginliin yolunun ticaretten, ticaretin yolunun da huzurdan geçtiini anlatan TOBB Bakan, Yüksekova TSO’nun çalmalarn övdü. Oda’nn sosyal sorumluluk projesi kapsamnda tüm Türkiye’deki odalar arasnda birincilii, uyuturucuyla mücadeleye projesiyle kazandn belirten Hisarcklolu, 5 yldzl akredite oda olarak örnek çalmalara imza attn anlatt.

 

Birlik ve beraberlik mesaj veren Hisarcklolu, “Birbirinizi asla ötekiletirmeyin. Hepimiz farklyz. Farkl düüneceiz. Sonra ortak bir noktada buluacaz. Beraberliimizi muhafaza ettiimiz sürece önümüz açk” dedi.

 

 

 

 


Tarih : 24.7.2019
/ 256 kii grntledi.