Akreditasyon sistemi oda borsalarmza en gzel yol haritas

Akreditasyon sistemi oda borsalarmza en gzel yol haritas

Highslide JS

Diyarbakr Ticaret Borsas Bakan Engin Yeil, Diyarbakr Ticaret ve Sanayi Odas Bakan Mehmet Kaya'nn ev sahipliinde ev sahipliinde Diyarbakr’da 3 gün boyunca süren Akreditasyon Çaltaynda konuan TOBB Bakan M. Rifat Hisarcklolu, Diyarbakr’n manevi kültürün salam kalesi ve medeniyetler ehri olduunu söyledi.

 

Akreditasyon konusunun önemine iaret eden Hisarcklolu, “Kendimizi devaml yenilemek ve gelitirmek zorundayz. Kurumsal bir yapya kavumal, profesyonel ekilde çalmalyz. te akreditasyon sistemi bize bu konuda en iyi yol haritasdr. TOBB yönetimi olarak bu ie verdiimiz önemin bir göstergesi de sistemi ve kriterleri sürekli revize etmemiz. Daha objektif ve daha verimli olabilmek adna; denetimler, ziyaretler ve eitimlere ayrdmz kayna hep artryoruz. Sistemi devaml gelitirip, daha iyi hale getiriyoruz” dedi

 

Konumasnda Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsalar'n olduunu anlatan TOBB Bakan Hisarcklolu, “ehrinizi marka yapmak üzere, liderlii de sizler üstlenecek, camiamza, giriimcilerimize rehberlik edeceksiniz. llerdeki, ilçelerdeki tüm paydalar bir araya toplayarak onlar harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artrmak için, üyelerimizin, firmalarmzn taleplerini, ihtiyaçlarn toplamaya devam etmemiz lazm" eklinde konutu.

 

Yurt dnda da Türkiye’deki oda borsa sisteminin örnek alndn anlatan TOBB Bakan, “Alman Odalar Birlii Bakan bize misafir oldu ve dedi ki bizim sizden öreneceimiz çok ey var” ifadesini kulland.

 

Standartlar daha da yükseltmeleri gerektiinin altn çizen Hisarcklolu, “Baardk diye durmak da yok Zira artk dünyada sadece ülkeler markalamyor. ller, hatta ilçeler marka haline geliyor, rekabette öne çkyorlar. lin, ilçenin kanaat önderleri sizlersiniz. Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsalar vardr. ehrinizi marka yapmak üzere, liderlii de sizler üstlenecek, camiamza, giriimcilerimize rehberlik edeceksiniz. llerdeki, ilçelerdeki tüm paydalar bir araya toplayarak onlar harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artrmak için, üyelerimizin, firmalarmzn taleplerini, ihtiyaçlarn toplamaya devam etmemiz lazm. Bizden daha fazla nasl hizmet bekliyorlar, bunu görmemiz lazm. Camiamza yakan kalitede ve aktif çalan kurumlar olmamz lazm” dedi.

 

-Çocuklar kaçrlan ailelerle görüme

 

Hisarcklolu Diyarbakr program içerisinde çocuklar terör örgütünce kaçrlan ailelerle de biraraya geldi. Diyarbakr Öretmenevi'nde düzenlenen yemek programnda Hisarcklolu, ailelerle tek tek ilgilenerek, çocuklar hakknda bilgi ald.


Tarih : 18.10.2019
/ 203 kii grntledi.