Dou ve Gneydou Anadolu Blgesi Oda-Borsa Bakanlar Toplants

Dou ve Gneydou Anadolu Blgesi Oda-Borsa Bakanlar Toplants

Highslide JS
Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) Bakan M. Rifat Hisarcklolu video konferans araclyla gerçekletirilen Dou ve Güneydou Anadolu Bölge toplantsna katlarak, Oda/Borsa Bakanlar ile istiarelerde bulundu.​

Hisarcklolu burada yapt konumada salgn sürecinde oda ve borsa bakanlarnn bölge i dünyasnn sesi olduunu ve dertlerini aktardn anlatt. Yaplan istiareler sonrasnda Mart aynda 70 maddelik öneri setini, Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’a sunduklarn ifade eden Hisarcklolu, “Bunlarn büyük bir ksm hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. te en son, eitim sektöründeki KDV oran indirildi. Ksa çalma ödeneinden faydalanma süresi 31 Ekim’e uzatld. Yatrm Tevik sisteminde ilçe bazl yeni bir yaplanma balatld” dedi.

 

Takip ettikleri konulara vurgu yapan TOBB Bakan unlar söyledi: “Vergi-SGK ödemeleri için vadelendirme imkân getirilmeli, Kamuda bekleyen alacaklar (bata medikal sektörüne) (nakden veya tahville) ödenmeli. Ksa çalma ödenei uygulamas 2020 sonuna kadar devam etmeli. YEKDEM maliyetleri azaltlmal. GEKAP ile ilgili yükler düürülmeli/uygulama 2021’e ertelenmeli. COVID-19’un i kazas kapsamnda olmamas salanmal. Sigorta Acenteleri Yönetmeliinde acenteler aleyhine olan maddeler deitirilmeli. Piyasada kamu kaynakl rekabeti bozan uygulamalar var, bunlara son verilmeli. Tarmsal üretimde kullanlan girdilerinin yüksek fiyatlarna önlem getirilmeli.”


Tarih : 30.09.2020
/ 151 kii grntledi.