MARDN ODALARI/BORSALARI NVERSTE LE BRLN ARTIRIYOR

MARDN ODALARI/BORSALARI NVERSTE LE BRLN ARTIRIYOR

Highslide JS

Mardin Odalar ve Borsalar, Mardin Artuklu Üniversitesi ile ibirlii seviyesini artrmay hedefliyor. Bu kapsamda, bölgesel kalknma hedefine yönelik faaliyetler gerçekletirilmesi planlanyor.

 

Oda/Borsa Yönetimi, bu amaçla Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüü’nü ziyaret etti. 19 Mart 2021’de Rektör Prof. Dr. brahim Özcoar’a yaplan ziyarette u isimler yer ald:

Rektör Danman ve MAÜ Kamu, Özel, Karma Sektör birlii Kurul Bakan Doç. Dr. Feridun Bilgin; BF ktisat Bölümü Öretim Üyesi ve TOBB/TEPAV, Mardin li/lçeleri Oda/Borsa Akademik Danman Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci; Kzltepe Ticaret Borsas (KTB) Yönetim Kurulu Bakan Mehmet ahin, Genel Sekreter Yardmcs Metin Sert; Kzltepe Ticaret ve Sanayi Odas (KTSO) Yönetim Kurulu Bakan Mahmut Dündar, Genel Sekreteri Ahmet Aslan; Mardin Ticaret ve Sanayi Odas (MTSO) Yönetim Kurulu Bakan Mehmet Ali Tuta; Nusaybin Ticaret Borsas (NTB) Yönetim Kurulu Bakan Necdet Akta ve Yönetim Kurulu Üyesi Serbest Kartal.

 

Ziyarette Üniversitenin ehriyle ve bölgesiyle yakn ibirlikleri tesis etmesinin öneminde dikkat çekildi. Oda/Borsa Yöneticileri bu süreçte her türlü destee hazr olduklarn beyan etti. MAÜ Rektörü de kurum olarak Kamu-Özel ve Karma sektör ibirliiyle bu amaca yönelik faaliyetler icra ettiklerini ve bunlar Odalar/Borsalar bata olmak üzere ilgili tüm kurumlarla artrmay hedeflediklerini ifade etti.

 

MAÜ’nün Kamu, Özel, Karma Sektör birlii Kurul’u biçiminde bir yaplanmaya gittiine deinilen müzakerelerde, bu süreçte Odalara/Borsalara özel bir rol dütüü ifade edildi. Bu amaçla, Mardin Odalar/Borsalar, Mardin Artuklu Üniversitesi ile geçtiimiz dönemlerde gerçekletirdii eitim programlarn, projeleri, aratrmalar, saha çalmalarn ve sosyo-kültürel faaliyetleri sürdürmeye ve bunlar artrmaya hazr olduklarn belirtti.


Tarih : 22.03.2021
/ 47 kii grntledi.