Hisarcklolu, Trk Ticaret ve Sanayi Odalar Birlii bakanlna yeniden seildi

Hisarcklolu, Trk Ticaret ve Sanayi Odalar Birlii bakanlna yeniden seildi

Highslide JS
Türk Ticaret ve Sanayi Odalar Birlii Genel Kurulu, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Krgzistan, Özbekistan, Macaristan, Türkmenistan ve KKTC i dünyas temsilcilerinin katlmyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii'nin (TOBB) ev sahipliinde stanbul'da gerçekletirildi.​

Genel Kurul'da yaplan seçim sonucunda TOBB Bakan M. Rifat Hisarcklolu, oybirlii ile Türk Ticaret ve Sanayi Odalar Birlii Bakanlna yeniden seçildi.

 

Hisarcklolu, üye ülkeler arasndaki ekonomik ilikileri gelitirmek ve güçlendirmek için çalmaya devam edeceklerini belirterek, “ahsma gösterilen güven ve teveccüh için teekkür ederim” dedi.

 

Hisarcklolu, öncelikle üye ülkeler arasndaki ticari engelleri kaldrarak, ticareti artrmalar gerektiini vurgulayarak, “AB benzeri bir bütünleme baar hikâyesini biz de yazmalyz. Türk Devletler Tekilatn ve Birliimizi, bu hedefe ulamamz salayacak, stratejik önemde admlar olarak görüyorum. Böylece, aramzdaki dayanma daha da artacak ve yeni ibirlii imkânlar geliecektir. nanyorum ki, el ele verirsek, hükümetlerimiz ve i dünyas birlikte çalrsa, yeni baar hikâyelerini, Türk dünyas da yazacaktr” ifadelerini kulland.


Tarih : 7.04.2023
/ 133 kii grntledi.