Ticaret Sicili Uygulamalar Sempozyumu ve Sicil Akademi Lansman

Ticaret Sicili Uygulamalar Sempozyumu ve Sicil Akademi Lansman

Highslide JS
Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) Bakan M. Rifat Hisarcklolu ve Ticaret Bakan Yardmcs Mahmut Gürcan, II. Ticaret Sicili Uygulamalar Sempozyumu ve Sicil Akademi Lansman’na katld.​ Kurumumuzu temsilen Kzltepe Ticaret Sicil Müdürlüüne atanan M.Mert ASLAN da  lansmana katlm salad.

TOBB kiz Kuleler 'de gerçekleen ve 2 gün süren  toplantda TOBB Bakan Hisarcklolu, bir devlette en önemli kaytlarn ticaret sicili, nüfus ve tapu olduunu vurgulayarak, katlmclara ne kadar önemli bir i yaptklarn anlatt.

 

1995 ylndan itibaren ticaret sicilini tutma görevinin kanunla ticaret ve sanayi odalar ile ticaret odalarna verildiini hatrlatan Hisarcklolu, üyelerin odalar ile ilk temas kurduklar birimin ticaret sicili müdürlükleri olduunu, ticaret sicil müdürlüü çalanlarnn baarsnn odann baarsna yansdn söyledi.

 

Büyük bir reforma imza attklarn belirten Hisarcklolu, yeni irket kurmak için eskiden 7 ayr bürokratik ilem gerekirken imdi tek imzaya indiini, 2 gün olan ilan yayn süresinin ise yarm saate indiini belirtti.

 

Çevre açsndan da önemli bir i yaparak, dijitale geçildiini anlatan TOBB Bakan, “100 ton gazete kâd, 10 ton birinci hamur kât, 1 ton naylon poet ve kargo paketi, kargo maliyeti, yakt, enerji, krtasiye ve arivleme maliyetinden tasarruf salam olduk. Ayrca insan emeinin verimli kullanlmasn saladk. Yeil dönüüm ile birlikte, ekonomiye de katkda bulunduk. 2023 ylnn son i gününü, tüm zamanlarn rekorunu krarak bir günde 12.309 ilan yaynlayarak tamamladk. Bunlar hep birlikte baardk” dedi.


Tarih : 10.02.2024
/ 263 kii grntledi.